گلفروشی

کاسنی در طب سنتی
کاسنی از عبارت گیاهانی است که مصرف آن به سلامت شما یاری می‌کند. عرق این گیاه قلب، کبد کلیه را فعال می‌کند.
کاسنی
گیاه دارویی کاسنی، گیاهی با گل‌های آبی است که بیشتر در فصل بهار بیشتر شدن می‌کند و در هوای مرطوب هم بیشتر شدن آن دوچندان می‌شود.
حمید رضا عبدوس، کارشناس گیاهان دارویی درباره ‌ی خاصیتهای کاسنی می‌گوید: همه پارت ‌های کاسنی اعم از ریشه برگ استفاده دارویی دارند استفاده دَم کرده برگ یا ریشه کاسنی به میزان یک فنجان قبل از هر وعده غذایی اثر تقویتی بر معده داشته و اشتها را خیلی می‌کند.
وی افزود: برگ تازه کاسنی حاوی ویتامین «ث» زیاد بوده به همین دلیل مصرف آن التهابات لثه را که ناشی از کمبود این ویتامین است، بازبینی می‌بخشد. جهت بازبینی ی لثه تحلیل رفته، مالیدن عصاره گیاه با استعمال خارجی بر روی لثه توصیه شده است.
این کارشناس گیاهان دارویی یادآور شد: شربت تولید و ساخت شده از جوشانده ریشه کاسنی جهت سرفه های خشک و مقاوم با خلط غلیظ توصیه می‌شود.
وی افزود: متخصصین عَرَق کاسنی را در تصفیه خون تاثیر گذار دانسته آشامیدن یک فنجان در لیوان آب سرد صبح و شب تاثیر گذار می‌دانند.
عبدوس همین طور با اشاره به دیگر خاصیتهای عَرَق این گیاه دارویی اصرار کرد: بهره گیری از عَرَق کاسنی جهت طراوت شادابی پوست و رهایی از جوش صورت نیز تاثیر گذار است.
زیاده‌روی نکنید
یک کارشناس گیاهان دارویی در دانشکده داروسازی زنجان با بیان این که مصرف بلندمدت فرآورده‌های کاسنی، سبب تخریب عروق شبکیه می‌شود، گفت: استفاده زیاد مدت فرآورده‌های کاسنی به اضافه آنچه گفته شد، سبب افت فشار خون افزایش ترشحات صفرا می‌شود.
دکتر علیرضا یزدی‌نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: با تذکر به این که استفاده فرآورده‌های کاسنی سبب انقباض عضلات رحمی می‌شود، مصرف آن در زمان بارداری احتمـا ل زایمان زودرس را تقویت می‌کند.
وی، افزایش اشتها را از عبارت خاصیتهای این گیاه دارویی عنوان کرد افزود: مصرف این گیاه دارویی همچنین سبب كم شدن کلسترول و LDL می‌شود.
یزدی‌نژاد با اشاره به این که بر طبـق طب سنتی، گیاه کاسنی دارای خواص تب‌بر می‌باشد، ادامه داد: اعضا هوایی این گیاه مانند برگ و ساقه آن، برای هضم غذا مفید است.
وی با اشاره به این که این گیاه در حاشیه جاده‌ها به وفور یافت می‌شود، گفت: بر اساس مطالب مندرج در کتب پزشکی قدیمی، این گیاه همراه مسافران بوده و در زیاد ی مواقع هم جهت بهبود گرمازدگی مورد مصرف قرار می‌گرفته است.
یزدی‌نژاد با اشاره به استفاده از اندام‌های هوایی این گیاه در کشورمان، خاطرنشان کرد: در کشورهای اروپایی از ریشه و ساقه‌های جوان این گیاه به عنوان دم‌نوش بدون کافئین مصرف می‌شود و در خیلی ی از موارد حتی جایگزین قهوه کاکائو می‌شود.
این کارشناس گیاهان دارویی دانشکده داروسازی زنجان افزود: با وجود اینکه دم‌نوش بدون کافئین این گیاه دارویی در کشورهای اروپایی خیلی مورد مصرف قرار می‌گیرد، ولی در کشور ما چندان مورد مصرف نیست.
کاسنی در طب سنتی
ابن‌سینا، پزشک بزرگ مسلمان در مورد گیاه کاسنی خواص آن گفته است:
* کاسنی بازکننده است سموم کبد را دفع می‌کند.
* کاسنی در بهبود التهابات معده پاک کردن مجاری ادراری مۆثر است.
* مالیدن آب کاسنی به محل‌های خارش بدن بسیار زیاد مفید است.
* غرغره آب کاسنی گلودرد و تورم مفصلی را از بین می‌برد.
* اگر آب پخته کاسنی را با سکنجبین میل بکنید بهتریـن داروی تب‌های زیاد و همیشگـی است.
* ریشه کاسنی در باز کردن روان شدن اخلاط بسیار زیاد مۆثر است.
* ریشه کاسنی، مجاری گوارشی را پاک می‌کند و بهتریـن تصفیه‌کننده خون است.
* ریشه کاسنی در رفع ورم احشا خیلی مۆثر است.
* ریشه کاسنی با کیفیت ترین دارو برای آب آوردن شکم است در نفخ و نقد مواد بسیار زیاد نافع است.
* ریشه کاسنی برای تقویت معده، خیلی کردن ادرار رفع درد مفاصل یرقان مفید است موارد صفراوی را بر طرف می‌کند.
* کاسنی در ازدیاد نطفه تاثیر گذار است و آدم را از ابتلا به قولنج محفوظ نگه می‌دارد توان و نیروهای بدنی را تجدید می‌کند.
* این گیاه در ضعف اعصاب، ضعف چشم و فشار خون مفید است.
* قلب، کلیه کبد را فعال و با نشاط می‌کند.
* کاسنی رحم را به وظیفه طبیعی خود وا می‌دارد و برگ آن میزان ی ویتامین C است لذا در حفظ جوانی مۆثر است